پرچم عزاداری بزرگ
ویژگی های پرچم عزاداری بزرگ با کیفیت

همه چیز درباره پرچم عزاداری بزرگ

هرساله با نزدیک شدن به ماه محرم و در طول دهه اول این ماه، مردم با برپایی تکیه‌ها و هیئت‌های مذهبی به استقبال این ماه می‌روند.
پرچم در عزاداری یکی از نمادهای پرکاربرد و مهم  است. نمایش نمادها و یا ذکرها بدون تشریفات خاص و هماهنگ با شاخص‌های عزاداری را می‌توان دلیل اصلی آن دانست.
امام حسین علیه‌السلام در بین تمامی امامان و شهداء دارای جایگاه ویژه‌ای میان شیعیان است.
پرچم‌ها و بیرق‌هایی که در مراسم عزاداری محرم و صفر مورداستفاده قرار می‌گیرند دارای شرایط خاصی هستند.
این نمادها و نوشته‌هایی که در مراسم‌های عزاداری امام حسین مشاهده می‌شوند بر اساس اصولی دینی که در فرهنگ اسلامی وجود دارد تهیه می‌شوند.

پرچم محرم چیست؟

شرکت بافت ستاری سالیان سال است که تمام خدمات پرچم مرتبط با محرم و ایام سوگواری را با بالاترین کیفیت در اختیار مشتریان محترم خود قرار می‌دهد.
پرچم‌های مرتبط با محرم شامل انواع زیر هستند:

  • کتیبه
  • پلاکارد
  • سربند
  • اهتزاز

پرچم‌های مخصوص محرم را می‌توانید در سایر مجالس عزاداری نیز استفاده کنید.
کیفیت پرچم‌های عزاداری باید بسیار بالا باشند به‌طوری که شما با تهیه کردن آن می‌توانید آن‌ها را سالیان سال استفاده کنید.

پرچم محرم

پارچه های مورد استفاده در پرچم عزاداری بزرگ با کیفیت

  • پارچه ساتن درجه یک

پارچه‌های ساتن دارای سطوحی صاف و کمی شفاف با پشتی مات هستند. این نوع پارچه از پرمصرف‌ترین پارچه‌ها در تهیه پرچم‌های مذهبی هستند.
از انواع جنس پرچم‌های ساتن درجه یک که در تهیه انواع پرچم عزاداری بزرگ مانند ال و تی از ساتن براق تهیه می‌شوند .همچنین در تولید پرچم‌های تشریفاتی نیز از ساتن مات آمریکایی یا ساتن براق ژاپنی استفاده می‌شود.
نوعی دیگر از پرچم‌ها پرچم اهتزاز است که در تولید این نوع کمتر از ساتن براق یا مات استفاده شده و برای حرکت بیشتر آن در آسمان معمولاً از پارچه چینی و یا سبک‌تر استفاده می‌شود.

  • پارچه جیر

پارچه‌های از جنس جیر نسبتاً ضخیم هستند. این پارچه درواقع نوعی چرم کرکی بوده و در دو نوع طبیعی و مصنوعی تهیه می‌شود و کاربردهای مختلفی دارد.
در انواع پرچم‌ها می‌توان از این پارچه استفاده کرد. از ویژگی‌های پارچه جیر می‌توان به کیفیت، ظاهر ساده و زیبا اشاره کرد.
و از معایب آن نیز می‌توان به آسیب‌پذیری جذب راحت آب اشاره کرد ازاین‌رو در تهیه پرچم عزاداری بزرگ کاربرد نداشته و اکثراً و در تولید پرچم‌های مذهبی در مراسم عزاداری و تکیه‌ها د رنگ‌بندی سبز و مشکی استفاده می‌شوند .

  • پارچه مخمل

پارچه مخمل یکی دیگر از پارچه‌های استفاده شده در تولید پرچم است. پارچه مخمل بافتی پرزدار، کرکی و فشرده دارد و نسبتاً ضخیم است. از این پارچه علاوه بر کیفیت به دلیل ظاهری زیبا می‌توان در تولید پرچم‌های تشریفات و پرچم‌های مذهبی استفاده کرد و در عزاداری‌ها و تکیه‌ها در رنگ‌های قرمز، مشکی و سبز کاربرد دارد .

تولید ویژه پرچم عزاداری بزرگ با کیفیت

با توجه به نزدیک شدن ماه محرم و صفر شرکت بافت ستاری بخشی از تولیدات خود را اختصاص داده است به تولید و توزیع پرچم‌های مرتبط با پرچم عزاداری بزرگ با کیفیت، مشتریان محترم می‌توانند طرح دلخواه خود را برای اپراتورهای ما ارسال کنند سپس ما با استفاده از جدیدترین تکنولوژی چاپ موجود در بازار آن را بر روی پارچه با الیاف با کیفیت چاپ و خدمت شما ارسال کنیم.

بعد از ثبت سفارش در سایت در کوتاه‌ترین زمان ممکن پرچم خود را درب منزل تحویل بگیرید. لازم به ذکر است این سایت به تمام نقاط ایران ارسال دارد.