رعجایب پرچم کشورها که نمیدانستید
عجایب پرچم کشورها که نمیدانستید

بررسی عجایب پرچم کشورها که نمیدانستید

در قرون قبل، گروه‌های خاصی از مردم نیزه‌ها و ظروف دیگری را تزئین می‌کردند که نمادهای فرهنگی قبیله یا جامعه آن‌ها را نشان می‌داد. افراد متأخر نیز از روبان‌ها، تزئینات چرمی یا ابریشمی روی نیزه‌ها استفاده می‌کردند تا گروه خود را از گروه دیگر متمایز کنند.
کاشفان اولیه و استعمارگران همیشه هنگامی‌که بر روی زمینی که تا آن زمان برایشان ناشناخته بود فرود می‌آمدند، صلیب یا مجسمه می‌گذاشتند. بعدها از پرچم‌ها برای اعلام حضور یا نشان دادن حاکمیت استفاده کردند. آنچه در این میان ناشناخته مانده عجایب پرچم کشورها است.
چرا این‌همه پرچم جهان متفاوت است؟ رایج‌ترین علائم روی پرچم‌ها چیست؟ رنگ‌های روی پرچم‌ها به چه معناست؟ سؤالات بسیار زیاد… ما در اینجا به شما پاسخ خواهیم داد.

برای خرید بیرق مذهبی میتوانید به فروشگاه اینترنتی بافت ستاری مراجعه کنید .

 

چرا کشورها پرچم دارند؟

پرچم‌ها نشان می‌دهد که ما به یک جامعه، سازمان یا ملت تعلق داریم و اعتقادات و اهداف یکسانی داریم و از مجموعه قوانین و مقررات یکسانی پیروی می‌کنیم.
پرچم‌ها نمادهای ملی هستند. هر کشوری پرچم خاصی را به‌عنوان نماد ملی خود برافراشته است.
اولین پرچم‌ها در قرن هجدهم به اهتزاز درآمدند تا به دیگران بگویند:

  • صاحب یک قطعه زمین مشخص هستند (‘اعلام مالکیت’)
  • بر مردم و زمین حکومت می‌کند («اعلام حاکمیت»)

به‌عنوان مثال:

زمانی که نیل آرمسترانگ به‌عنوان اولین فرد جهان در سال ۱۹۶۹ روی ماه فرود آمد، پرچم آمریکا را بر روی ماه نصب کرد.
سر ادموند هیلاری و شرپا تنزینگ نورگی اولین مردانی بودند که در ماه می ۱۹۵۳ به قله بلندترین کوه جهان اورست صعود کردند و به قله رسیدند. سر ادموند هیلاری وقتی به قله رسیدند، «یونیون جک» بریتانیایی را در بالای کوه قرار داد. با این حال، این کار نه به دلیل بریتانیایی بودن او، بلکه به این دلیل انجام شد که اکسپدیشن در بریتانیا تأمین مالی و سازمان‌دهی شده بود. هیلاری از نیوزلند و نورگی از نپال ادعای کوه را برای کشورهای خود نداشتند، بلکه پرچم بریتانیا را به‌جای خود نصب کردند.

 

چرا کشورها پرچم دارند؟

 

نمادهای جهانی در پرچم‌های جهان چیست؟

همه فرهنگ‌ها از نمادهای خاصی استفاده می‌کنند که برای آن‌ها معنادار است. برخی از نمادها جهانی هستند، به این معنی که آن‌ها در سراسر جهان دارای یک معنی هستند. ازجمله این موارد:

  • خورشید: دایره خورشید نماد وحدت و انرژی است. (ژاپن اغلب به‌عنوان “سرزمین طلوع خورشید” شناخته می‌شود و از خورشید در پرچم ملی خود استفاده می‌کند. خورشید به‌صورت دایره‌ای نمایش داده می‌شود. کشور دیگری که از این نماد قدرتمند استفاده می‌کند، آرژانتین است.)

 

نمادهای جهانی در پرچم‌های جهان چیست؟ خورشید

 

  • ماه: ماه معمولاً به شکل هلالی نمایش داده می‌شود تا از نماد خورشید متمایز شود. ماه در ترکیب با ستاره
    ‌نشان دهنده الوهیت و به‌ویژه اسلام است. تونس سه نماد قدرتمند در پرچم ملی خود دارد: هلال سرخ ماه و یک ستاره قرمز در یک دایره سفید به نمایندگی از خورشید قرارگرفته‌اند که در تصویر سمت راست مشاهده خواهید کرد. سایر کشورهایی که از این نماد استفاده می‌کنند: ترکیه، سنگاپور.
  • ستارگان: صورت‌های فلکی ستارگان اغلب نشان‌دهنده انرژی هستند، به‌ویژه هنگامی‌که آسمان شب یا صورت فلکی ستاره را به تصویر می‌کشند. پرچم ایالات‌متحده آمریکا “ستارگان و راه راه” نامیده می‌شود. سایر کشورهایی که ستاره‌ها را در پرچم ملی خود نشان می‌دهند عبارت‌اند از: استرالیا، کومو،  نیوزیلند، برزیل
  • صلیب: در زمان‌های قدیم صلیب تنها نماد نقاط مختلف قطب‌نما بود، اما در قرن چهارم صلیب به‌عنوان نماد ایمان نیز در نظر گرفته شد. ازجمله کشورهایی که از این نماد استفاده می‌کنند عبارت‌اند از: دانمارک، انگلستان، نروژ، سوئد،  سوئیس، انگلستان

 

نمادهای جهانی در پرچم‌های جهان چیست؟ صلیب

 

  • مثلث: سه نقطه یک مثلث نشان دهنده تثلیث (پدر، پسر و روح‌القدس) در مسیحیت است. مثلث اغلب نمادی از قدرت و قدرت است. کشورهایی که از این نماد استفاده می‌کنند: باهاما، کوبا، اریتره، سودان، ساموآی آمریکایی و …
  • مربع: چهار طول زوج مربع نماد تعادل و متضادهای برابر است. پرچم سوئیس تنها پرچم مربع شکل در جهان است.

استفاده از رنگ‌ها در پرچم‌ها

قرمز و سفید رنگ‌های غالب در اکثر پرچم‌های جهان هستند.
بیشتر پرچم‌ها دارای رنگ‌های اصلی هستند که عبارت‌اند از قرمز، آبی، سبز و برخی کشورها نیز از رنگ‌های زرد یا فرعی استفاده می‌کنند. طلا همچنین در بسیاری از پرچم‌ها استفاده می‌شود زیرا رنگ آن با خورشید مرتبط است و به‌عنوان رنگ پادشاهان نیز محسوب می‌شود.
بیشتر پرچم‌ها از بیش از دو رنگ استفاده می‌کنند. رنگ‌ها در فرهنگ‌های مختلف می‌توانند معانی مختلفی داشته باشند.

 

خرید انواع بیرق و پرچم مذهبی

 

حرف آخر

پرچم‌های جهان مجموعه‌ای از رنگ‌ها و نمادها را نشان می‌دهند، مانند خورشید یا ماه، برخی از نمادهای فرهنگی، مانند پرنده یا گل ملی و حتی گاهی اوقات برخی نوشته‌ها روی آن نوشته شده‌اند.
شما می‌توانید پرچم‌های کشور را با رنگ‌ها و نمادها تشخیص دهید و حتی برخی کشورها از شکل‌های دیگری غیر از شکل مستطیلی معمول برای پرچم‌های ملی خود استفاده می‌کنند.

برای خرید پرچم های مذهبی میتوانید به فروشگاه اینترنتی بافت ستاری مراجعه کنید .