بهترین سیستم صوتی برای هیئت
بهترین سیستم صوتی برای هیئت که باید بشناسید

انتخاب بهترین سیستم صوتی برای هیئت

انتخاب بهترین سیستم صوتی برای هیئت از پیچیده‌ترین و مهم‌ترین موارد در برپایی مراسم‌های عزاداری ایام محرم و صفر و همچنین اعیاد مذهبی است. تجهیزات صوتی حرفه‌ای که در هیئت‌ها، حسینیه‌ها و مساجد استفاده می‌شود باید از بهترین و کارآمدترین نمونه‌های مطرح موجود در بازار باشند تا مراسم مذهبی به بهترین شکل ممکن اجرا شود.
انتخاب سیستم صوتی هیئت برای مراسمات مذهبی انواعی مختلفی دارد و با توجه به وسعت فضایی که مراسم در آن برگزار می‌شود و نیز تعداد نفرات و عوامل دیگر انتخاب و اجرا خواهد شد. پیشنهاد می‌شود برای راه‌اندازی سیستم صوتی برای این اماکن با افراد متخصص حتماً مشورت کنید و برای آشنایی بیشتر با این تجهیزات صوتی با ما همراه باشید.

برای خرید پلاکارد امام حسین (ع) و محرم میتوانید به فروشگاه اینترنتی بافت ستاری مراجعه کنید .

سیستم صوتی برای هیئت‌ها، حسینیه‌ها و مساجد

یکی از مهم‌ترین مراسم مذهبی در ایران، مراسم مربوط به محرم است. و از اصلی‌ترین ملزومات برگزاری مراسم محرم، سیستم و تجهیزات صوتی هیئت‌ها است. در ادامه بهترین سیستم صوتی برای هیئت را به شما معرفی خواهیم کرد.

میکروفن

یک میکروفون خوب برای مداحی، تأثیر زیادی بر کیفیت برگزاری مراسم دارد. مناسب‌ترین میکروفون برای هیئت‌ها، میکروفونی است که گیرایی و حجم صدای بالایی داشته باشد. لازم به ذکر است که میکروفون‌های وایرلس انتخاب مناسب‌تری هستند، برای استفاده راحت‌تر خواهید بود.
معروف‌ترین میکروفون مناسب مداحی، میکروفون جاسکو مدل ۲۰۰۰ است. در رتبه بعدی میکروفون‌های بیرداینامیک در مدل‌های مختلف مانند M59، TG71، باسیم مدل MS57 یا مدل بتا و میکروفون باسیم مدل زیکو ۵۷ در صدر پرفروش‌ترین میکروفون‌های مناسب سیستم صوتی برای هیئت هستند.
از بهترین میکروفون‌های بی‌سیم نیز می‌توان به میکروفون زیکو مدل ۲۰۰۰، ۲۵۰۰ یا ۱۰۰۰ اشاره نمود.
میکروفون زیکو بی‌سیم مدل TD-9000 و میکروفون سن هایزر مدل G2 و G3، و TD-1 در کنار میکروفون برند شور و برند AKG ازجمله میکروفون‌های بی‌سیم باکیفیت برای هیئت‌ها شناخته می‌شوند.
نکته قایل توجه زمان خریداری میکروفون باسیم این است که توجه کنید سیم میکروفون‌های مناسب مداحی، علاوه بر ممانعت از ورود نویز باید از انعطاف‌پذیری بالایی نیز برخوردار باشد.

 

میکروفون هیئت

باند هیئت

به کار بردن باند و بلندگوی با کیفیت در هیئت‌ تأثیر زیای بر بهتر برگزاری مراسم عزاداری سالار شهیدان خواهد داشت.
چنانچه بخواهید در محیط‌های بسته مانند مسجد و هیئت‌، از سیستم صوتی استفاده کنید، بلندگوهای الکترو وویس (EV) بهترین انتخاب خواهند بود که در مدل ZX4، ZX5، TOURX، SX300 یا برندهای RCF و FTB موجود هستند.
باندهای JBL نیز یکی  دیگر از تجهیزات خوب سیستم صوتی برای هیئت است که اغلب در فضاهای بسته، مورد استفاده قرار می‌گیرد. برای بیرون از هیئت‌ها، هنگامی‌که دسته‌های عزاداری در خیابان‌ هستند، بهتر است از بلندگوهای فول رنج استفاده کنید که پرتاب صدای بیشتری دارند. از جمله این بلندگوها می‌توان از بلندگوهای فول رنج جاسکو نام برد که دارای چهار باند داخلی هستند. برخی از بلندگوهای زیکو نیز چهار بانده، برخی دو و برخی هم تنها یک باند دارند.
از دیگر باندهای هیئت می‌توان به باند اکوچنگ اشاره کرد که بسیار محبوب و پرفروش است.

 

باند هیئت

آمپلی فایر هیئت

از دیگر تجهیزات صوتی مناسب برای هیئت، آمپلی‌فایر است. در اواخر دهه نخستین امپلی‌هایی به بازار آمدند که روی آن‌ها، مدار اکو نصب بود. از این تجهیزات برای صدابرداری و میکس صدا، تقویت سیگنال صوتی و تنظیمات مربوط به افکت‌های صوتی استفاده می‌شود.

پاورمیکسر هیئت

برای بهبود کیفیت سیستم‌های صوتی مراسمات مذهبی، به پاور میکسر نیز احتیاج دارید، معروف‌ترین پاورمیکسر هیئتی، پاور میکسر دایناکورد مدل ۱۰۰۰(سری ۲ و سری ۳) است. برای استفاده از برخی انواع آمپلی فایرها به موتور برق نیاز دارید که ممکن است آن کیفیتی که انتظار دارید را به شما ارائه ندهد. به این  دلیل که برخی از مدل‌ها که معمولاً در انواع آلمانی، تایوانی و چینی در بازار به فروش می‌رسند با نوسانات برق مشکل دارند. برای انتخاب آمپلی‌فایر مناسب پاور میکسرهای اکوچنگ ۹۰۹۰، اکوچنگ ۶۰۶۰ و اکوچنگ ۳۰۶۰ نیز گزینه‌های مناسبی هستند، و این مدل‌ها به‌خوبی امتحان خود را پس داده‌اند و پرفروش هستند.

برای خرید پرچم های مذهبی میتوانید به فروشگاه اینترنتی بافت ستاری مراجعه کنید .